| alexandru21 a întrebat:

Daca cumpar un gadget, ce are livrarea gratuita, de pe eBay din Lituania, va trebui sa platesc taxe vamale?

3 răspunsuri:
| leo987 a răspuns:

Lituania nu este in UE deci se platesc taxe vamale si tva. Daca este sub 50 $ pretul nu platesti nimic. Intre 50-100 platesti tva. Peste 100 platesti tva+taxe vamale. Pretul inseamna cat a costat + cost transport. Ai spus ca e free shipping. Depinde si de vames uneori.
Ce gadget?

| leo987 a răspuns:

Lituania este in UE. Sorry. Dar sper ca informatia este utila cand vei cumpara din-afara UE

| alexandru21 explică:

Si fiind in UE nu se platesc taxe vamale?