| anonim_4396 a întrebat:

Alutarea tuturor! Acum cateva sapt. am cumparat un carburator Walbro din piata Bazar. L-am folosit la motocoasa cateva zile si la un moment dat am dorit sa ii fac o curatare, deoarece ceva nu era in regula(...). Cand l-am desfacut el se vedea clar ca a fost folosit si inainte de altcineva, fiind zgariat tare (pentru. cine stie plasuta din interior era schimbata si nu se potrivea, fiind sarita de acolo.Filetul de la suruburi era foarte tare stricat, deci nu m-ai avea presiune si este stricat. Precizez foarte clar ca are urme care se vad clar ca a fost folosit inainte si in niciun caz nu l-am stricat eu.
Deoarece am platit mult pe el, si "vanzatorul" a spus ca nu este folosit si original Husqvarna.
As dori sa mi se returneze banii, sau macar altul nou, dar mai degraba banii.
M-ai precizez ca am 16 ani si poate de asta s-ar fi gandit ca imi poate da stricat.
Aveti ceva strategii cu care as putea sa imi iau banii innapoi, deoarece nu cred ca mii v-a da spunand ca l-am stricat eu.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mda strategie e sa cumperi data viitoare cu bon si factura. Ceea ce nu ai de la nenea din piata. Deci nu poti demonstra ca a vandut el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de o persoana care sa mearga cu tine si sa explice omului, mai intai cu frumosul, cum sta treaba cu carburatorul.
Poate a profitat ca te-a vazut copil.
Si cineva care stie cum sa puna problema va recupera banii.