| akex a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa strang multi bani. Spuneti-mi mai multe moduri. Pot sa fie si slujbe dar stiti voi nu ca la adulti cum ar fi un stand de limonadalaughing). Spuneti ce idei aveti!

Răspuns Câştigător
| Denis470 a răspuns:

Stiu ce poti face si strangi 10 lei pe saptamana.Adica lunar 40 si alocatia inca 42 si faci 80 lei lunar.Tu ceri bani de gustare pentru scoala de la parinti 2 lei si in loc sa-ti iei gustare ii strangi si
mananci cornu de la scoala sau iti iei ceva de mancare din frigider si iti iei pachet.Asa faci 80 lei lunar.

6 răspunsuri:
| SongElena a răspuns:

Pai asta vr si eu sa fac pentru inceput nu consuma nimic din alocatiile tale punetile in pusculita pe toate i cu banii primiti de la parinti bunici sau orcefelk de ruda pune-i tot acolo si o sa vazi ca incet-incet o sa se stranga bafta!

| DUTCH a răspuns:

Sper ca nu ati pus si weekendul

| TheHunter38 a răspuns:

Te duci in oras te imbraci hidos si zici: Imi dai trei lei, sau te ling!

| akex explică:

De obicei parintii imi dau cate 5 lei dar sa stii ca nu e o idee proasta

| akex explică:

@anonim cati ani ai?

| anonim_4994 a răspuns:

Asa fac si eu.Mama imi da 5 lei zilni si eu in loc sa imi cumpar de mancare iau si ii pun deoparte...asa,am ajuns foarte usor la suma de 550 leilaughing