| dugdhdjdgd a întrebat:

Am 14 ani si in vara aceasta as vrea sa strang bani pentru o bicicleta noua si pentru un pc mai bun. Aveti idei ce as putea face sa mai strang bani?
PS:Nu imi plac copii

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Bicicleta si PC in trei luni mi se pare cam mult.
Va trebui sa stabileti prioritatile, si sa te hotarasti asupra unui singur obiect.
Alegerea este grea.
Bicicleta te scoate din casa, te scoate din casa, te poti intalni cu prietenii Deci plus
PC... poate iti este necesar la scoala, dar da gandesc ca ai cu ce te descurca
Bicicleta veche o poti pune la vanzare, daca este in stare buna si daca si parintii sunt de acord.Mai pui restul din alocatii si din ce iti mai da parintii....ALTA cale legala nu exista.

1 răspuns:
| katykaty2 a răspuns:

Buna,strange alocatia, du-te la bunici, si ajuat-i pe parinti sa-ti mai puna la pusculita, daca ii ajut-i