| Anais120522 a întrebat:

-Am avut de pus 3 colete la easy box prin aplicația Vinted.
-Am pus 2 colete, totul în regulă, la cel de-al 3 le-a, nu s-a deschis lockerul prima dată, și am selectat să deschidă un alt locker, am pus coletul am dat finalizare și am plecat.
-Pentru primele 2 colete am primit mailuri cu status de urmărire comada la jumătate de oră după ce le-am lăsat la easy box.
-pentru coletul 3 nu am primit nimic, ba chiar in aplicația Vinted, conform etichetei digitale ma pune sa duc coletul la easy box.
Cum sa procedez in situația asta?
Cum pot sa intru in posesia coletului(sa il retrimit eventual)?
Mulțumesc.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti pune coletul unde vrei tu, ca aplicatia nu detecteaza ca ai pus pachetul in lockerul destinat tie, deci este obligatoriu sa-l pui numai in lockerele care ti-au fost destinate tie.

| Anais120522 explică (pentru Violleta2022):

Serios?
Eu nu am deschis așa de capul meu lockerul, am urmat pașii de pe aplicație!
Am mai avut o situație similară și nu au fost probleme.
Ce am întrebat eu și ce răspuns am primit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anais120522):

Serios, ma intrebi pe mine?
Sa te vad acum, cum convingi cumparatorul ca nu i-ai dus pachetul la lockerul destinat lui ci in alta parte.

| Anais120522 explică (pentru Violleta2022):

Asta nu mai este problema ta!

| mihai69 a răspuns (pentru Anais120522):

N-ai cu cine...winking

| mihai69 a răspuns:

Ia legătura direct cu firma care operează easyboxul respectiv.

| Anais120522 explică (pentru mihai69):

Mulțumesc. Am luat legătura.

| Miha86 a răspuns:

Buna, cum ai rezolvat? Am pățit și eu

| Anais120522 explică (pentru Miha86):

Am sunat la centrul sameday.
Am dat de o domnișoară/doamna foarte amabilă. Am explicat problema, într-adevăr mi-a identificat cele 2 colete in baza de date. Însa nu știam exact numărul de rând și coloana lockerelor, și pentru coletul 3 nu am avut rezolvare, l-am pierdut (de atunci fac poză când încarc coletele).
Am discutat și cu persoana care a cumpărat, a fost super înțelegătoare, ea recuperându-și banii.

Succes!