| JuStAdY a întrebat:

HELP URGENT DAU FUNDA! De exemplu daca imi trimite vreunu un colet si platesc rambursul intru in posesia coletului atunci daca nu ii platesc la acel care mi-a trimis coletul se intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Pai nu ti se da coletul, el trebuie platit inainte de ridicare. dc ai ridicat deja coletul si nu l-ai platit pot aparea penalizari, se poate recurge la o firma de recuperare, depinde de caz si de suma la care se ridica

5 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Pai din moment ce ai ridicat coletul atunci logic i-ai platit expeditorului banii ...nu ai cum sa intri in posesia coletului pana ce nu ii platesti banii respectivi!
Rambursul asta inseamna!

| push2gl a răspuns:

Nu ti-l da pana nu platesti, iar daca nu vrei sa platesti il dai retur(returnezi expeditorului)

| CARMENCITA a răspuns:

Ma intreb daca altcineva punea intrebarea ca tine intelegeai ceva? Daca cineva iti trimite un colet cu plata ramburs, iar tu nu-l ridici coletul va fi trimis inapoi iar cel care a trimis coletul va trebui sa plateasca o taxa.Adica cel care a trimis coletul plateste o taxa ca sa-l primesti tu, apoi a doua taxa ca a fost trimis inapoi ca tu nu l-ai ridicat. Sper ca asta ai vrut sa intrebi. Daca nu mai da detalii.

| ruxi1728102 a răspuns:

Daca nu platesti suma respectiva, nu primesti coletul si peste 10 zile se intoarce la posesor

| hagi14 a răspuns:

Nu se intorce la cel care a l-a avut! funda?