| Annddrreei a întrebat:

Am comandat ceva de pe aliexpres, am introdus datele si am dat click pe butonul "plateste si comanda" sau ceva de gen, si mi-a venit un email care imi zicea sa imi fac cont pe aliexpres pe care sa imi urmaresc comanda.Mi-am facut cont si am dat sa imi urmaresc comanda dar acolo nu apare ca am comandat ceva, am verificat si cardul si deocamdata nu mi-au fost retrasi bani.
Deci, comanda a fost luata sau nu? Cum o pot urmari? Daca nu am avut cont inainte nu se pot face comenzi?
Va rog ajutor, si daca mai sunt si alte detalii de stiut, ca pe internet nu am gasit raspunsurile ce le doream.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreas07 a răspuns:

Îți spun eu pentru ca de câțiva ani comand de pe AliExpress.

In mod normal comanda se da atunci când ai un cont, pentru ca ai un cont, automat ai datele tale, când ai dat comanda, in ce stagiu este, etc.

Așa ca fa contul, și da comanda iar atunci îți va arată cum trebuie.

Funda? happy

3 răspunsuri:
| MorioMD a răspuns:

Daca nu ai platit nimic si doar ti-ai facut un cont, comanda nu a fost luata, dar, nu poti fi sigur, incearca sa-i contactezi pe cei de la aliexpress si o sa te asiguri happy.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu a fost luata nici o comanda, odata ce tu nu aveai cont, iar comanda nu a putut fii platita.
Acum ca ti-ai facut cont, du-te din nou si alege produsul respectiv si plateste-l, daca vrei sa ti-l trimita.
Adica, pune acolo detaliile bancare, sau credit cardul, ca plata sa fie retrasa.

| relian a răspuns:

Te gandeai ca esti in RO pe marginea drumului si intrai in lanul de porumb sa vezi cat e ceasul sau ce anume?laughing Daca citeai cu atentie regulamentu de pe acel site cu siguranta stiai cum sta treaba, dar sunt absolut sigur ca nu ai citit nimic.Probabil ce spui tu ca pe net nu ai gasit informatii, probabiul te asteptai sa le gasesti pe chaturi laughing pe Facebook sau ceva de genul asta.Cand intri undeva sa cumperi ceva citeste ce zic aia, nu cauta ce zice florin salam sau peste laughing aia sigur o sa-ti zica povesti informeaza-te direct de la sursa, acel site are un regulament citeste si te lamuresti.Pana si sitele asta TPU are regulamente laughing