| TacBam a întrebat:

Ieri voiam sa fac o comanda pe epantofi asa ca am pus produsele in cos am pus toate informatiile si am dat plata cu cardul. Am apasat comanda si plateste si m-a dus la pagina de payU. Atunci m-am razgandit si din reflex am inchis pagina. M-am dus la cont si zicea asteptare plata. Era vineri seara si le-am dat un email dar nu au raspuns. Ziceau ca au program si sambata si am sunat si la telefon si n-au raspuns. M-am decis totusi sa platesc ca sa imi vina comanda deoarece era ultimul produs pe marimea mea. Am mers in istoric am accesat din nou pagina payU si am platit. In contul de epantofi la comanda scria inregistrare comanda si dupa comanda spre realizare. Este totul ok? O sa am vreo problema sau incurcatura?

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Bun. Te-ai întrebat ca acest magazin poate fi neserios? Prima data când comanzi de pe un site sau magazin online te uiți la adresa lui. Un magazin care are adresa și program de lucru, este considerat un mediu de cumpărături decent. Unde își are sediul epantofi? Scrie undeva despre asta? Și, ma rog, de ce n-au răspuns ei sâmbătă? Tocmai de asta, pentru ca acest magazin nu e ceva serios... Ce este de făcut. Dacă comanda nu-ți ajunge intr-o săptămâna, contactează pe cei de acolo și spune-i sa ți-o anuleze și să-ți returneze banii in cazul in care aceștia spun ca ți-au livrat comanda sau nu știu nimic despre ea. Cam asta trebuie sa faci. Iar dacă comanda îți vine, poate ca înseamnă ca a fost din întâmplare.