| Extraterestru2 a întrebat:

Deci, am comandat de pe site-ul Altex un joc pentru PC. Am pus toate datele si am apasat pe butonul finalizare comanda(eram pe telefon) si nu s-a intamplat nimic. Asa ca am mai apasat o data si mi-a aratat ca mi s-a inrrgistrat comanda. Totul bine pana azi cand vad ca primesc 2 facturi pe email cu aceiasi comanda dar numere diferite(chiar daca am primit email de confirmare a comenzii doar pentru o comanda). Apoi, si de la curier primesc 2 mesaje cu 2 livrari diferite. Din pacate, doar acum am observat si as vrea sa intreb cand va ajunge curierul cu cele 2 comenzi identice pot direct sa returnez una? Mi se va mai aplica vreun cost suplimentar? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La al doilea e-mail de confirmare trebuia sa trimiti negare sau sa nu-l confirmi.
Puteai sa le trimiti o explicatie despre duplicitatea comenzii telefonic sau la adresa e-mail de contact. Aveai dovada ca le-ai sesizat din timp.

Acum singura ta sansa este ca, dupa primirea primului colet IMEDIAT faci o foto-copie si o scanare despre factura si chitanta ACHITATA, iar foto-copia il predai celui al doilea curier, respectiv scanarea trimiti imediat la contact la Altex, ca motivare pentru cel de al doilea colet.

Va trebui sa te misti extrem de rapid!

| Extraterestru2 explică (pentru Bula):

Pai nu am confirmat niciun email oricum. Am vazut pe nemoexpress.ro ca comenzile mi-au fost preluate la 2 minute diderenta, pe la 20, in seara asta. Voi suna maine la altex sa vad ce rezolv.

| Extraterestru2 explică (pentru Bula):

Se pare ca pana la urma a ramas doar o comanda dar am primit 2 facturi diferite 0entru ca voi primi produsele in 2 cutii diferite. Ciudat, nu? Dar asta mi-a spus cel de relatii clienti.

| Bula a răspuns (pentru Extraterestru2):

E OK daca ai reusit sa vorbesti cu ei.
Acum chiar daca iti sosesc 2 colete, il preiei pe PRIMA (verifici numarul trimiterii care e, daca sosesc impreuna), iar pe clalalt refuzi.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu suni direct la magazin si sa spui ce s-a intamplat?

| Extraterestru2 explică (pentru Aasdfghj):

E prea tarziu, sunt inchise liniile

| Aasdfghj a răspuns (pentru Extraterestru2):

Nu acum, maine dimineata. Prin telefon rezolvi cel mai usor problema.