| Anoniq a întrebat:

Am comandat ceva de pe media galaxy, produsul a fost ridicat de catre curier, credeți ca mai sunt șanse să ajungă în această seară?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curierul lucrează până la ora 18. Deci nu are șanse să ajungă la tine în seara aceasta.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu.doar nu crezi ca il ia de la media galaxy si ti al aduce direct tie. Il duce la sediu si de acolo se da curierului din zona ta

| Anoniq explică (pentru suntserios):

Păi curierul a preluat coletul...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anoniq):

Ridicat de la media galaxy sau din depozit de la ei?

| darrio2007 a răspuns:

La ora asta, 19, 50, nici o sansa.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Și de dimineață, de la ce ora incep sa livreze?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Anoniq):

La ora 8 sosesc la serviciu. Primesc coletele de livrare și încarcă mașinile și de la ora 9 încep să livreze.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Multumesc mult, cei de la media galaxy mai mult m-au incurcat, ei au spus ca, coletul a ajuns in oras la mine (oradea) dar am verificat acel cod Awb si abia acum Expedierea a ajuns la debozitul Cargus din București, deci nu cred ca vor ajunge nici mâine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Anoniq):

Așa e clar. Mâine dimineață pleacă spre Oradea. Până seara ajunge în Oradea.
Ziua următoare ajunge la distribuție.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Din fericire expedierea este in tranzit, asta inseamna ca este in drum spre Oradea

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Din nefericire, de ieri de la ora 11 seara expedierea este in tranzit, nu stiu nimic altceva, nu ar fi trebuit sa ajunga deja cu coletul in Oradea? Si sa il livreze?
Nu am rabdare pentru că, pana acum comandam numai de pe eMAG si eram obișnuit ca coletul sa imi ajunga a doua zi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Anoniq):

Nu, citește distanța București Oradea, viteza medie orară 60 km și vezi că mașina va ajunge la Oradea pe seară. Nu mai are timp să o distribuie azi.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Daca au pornit de ieri seara, cum ajung pe seara? Ieri la ora 23:17- Expediere in tranzit,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Anoniq):

Dacă au pornit.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Am verificat "status expeditie" si cica au pornit, de ieri seara de la 23:17,?‍♂️

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Anoniq):

Asta înseamnă că acum coletul este la depozit în Oradea.
Ce crezi că o să se întâmple?
Îți spun eu ca să te liniștești.
Dacă au foarte multe de distribuit, din zilele precedente, atunci, cum sâmbătă nu lucrează, te vor suna luni.

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Atunci am sa stiu sa nu mai comand de la media galaxy, sau alt site care implica Cargus, cand am comandat de pe eMAG, nu am avut niciodată probleme, au ajuns tot timpul in a doua zi

| Anoniq explică (pentru sadrian46):

Din fericire a ajuns coletulhappy