| adricent a întrebat:

Am comandat de pe aliexpress în sumă de 62eur, astăzi îmi vine email de la DHL
Buna ziua,

Pentru procesarea si livrarea rapida a coletului, va rog trimiteti actele solicitate in atasament, in functie de varianta de plata a taxelor vamale pe care o alegeti.
Nu uitati de asemenea nici de copia CI, plata externa si varianta de plata a taxelor vamale de mai jos.

Multumesc,
Ce fac in cazul dat? Am ales standard shipping

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimiti ce ti au cerut daca mai vrei coletul.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Trimiti actele solicitate, ce draq ai vrea sa faci altceva?

| mihai69 a răspuns:

Păi ce ai vrea să faci?!? Respecți solicitările agentului vamal (DHL în cazul tău).

| leapșa a răspuns:

Of, of... Din cate stiu, comenzile din afara Europei nu trebuie sa depaseasca 10 Euro, altfel trebuie sa platesti taxe vamale, adica sa platesti produsul la intrarea-n tara.
Mai demult am ales UPS, am platit o gramada de bani, dar ei mi-au rezolvat tot.