| AwGenetix a întrebat:

Nu am mai comandat de pe AliExpress si mi-ar prinde bine niste sfaturi privind alegerea vanzatorului si mai ales cu ce sa aleg sa fie facut transportul.

Cainiao Super Economy sau
AliExpress Standard Shipping sau China Post Registered Air Mail?

2 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Când vrei sa alegi un vânzător cel mai bine este sa te uiți la reviews pentru a vedea părerea celor ce au cumpărat produsul astfel să eviți sa îți iei teapa. E riscant sa cumperi de pe aliexpress căci adesea produsele nu arata ca în poza și au o calitate mult mai proasta în realitate. Majoritatea coletelor vin din China sau din Asia, va trebui sa astepti maxim 6 luni ca sa vina coletul(dacă comanzi mai multe vor veni pe rand, mai ales dacă sunt de la vânzători diferiți).

| AwGenetix explică:

Si as mai vrea sa stiu ce se intampla daca cumpar de la mai multi vanzatori. o sa am mai multe colete, fiecare cu costul lui de transport sau cum?