| andramikaela72 a întrebat:

Cine a comandat de pe aliexpress? Daca da, care sunt postele vamale? Gen, fiecare oras are una sau?

1 răspuns:
| madisperanumeledeutilizator a răspuns:

Iti recomand comunitatea de pe Facebook " totul despre aliexpress " sunt in jur de 170. 000de oameni. Gasesti orice informatie acolo. Din cate stiu eu pentru comenzile mai mari de 10$ platesti taxa vamala undeva la 19%din valoarea produsului/produselor comandate si cred ca o taxa de 3% de depozitare vamala. Deci daca ai ceva de 10$ mai platesti 1.90$ plus 0.30$.