| qieiqpalz a întrebat:

Am comandat in 12 de pe eMAG ceva si nu a venit. Zice ca comanda e la curier dar ala nu mai vine si eu am nevoie de produsu ala, nu am timp sa il astept. Oare sa mai comand o data?(au trecut 4 zile) app, am primit 2 apeluri de la un nr nu stiu cine era dar era nr de fix..acum nu stiu +nu am primit mesajul ala ca intre orele.

5 răspunsuri:
| RamboxxL a răspuns:

Depinde când ai dat comanda daca ai dat sâmbătă luni ti-o preia

| IonutR1 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti deoarece in Weekend nu va veni nici un curier niciodata. Marti, cand ai facut comanda produsul deja s-a pus in "miscare" incat acum e deja la curier. Daca s-ar fi miscat mai rapid poate acum aveai produsul, dar acum cred ca v-a ajunge Luni maxim Marti din cauza Wekend-ului si nu prea ai ce sa faci deoarece a fost precizat cand l-ai cumparat ca acesta v-a ajunge in x zile lucratoare. Pe viitor iti recomand sa faci comenzile in Weekend deoarece pana la sfarsitul saptamanii vor ajunge in general. Cam asta e. Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, dar ce sa facem daca avem curieri prea buni.

| ℓαυяα a răspuns:

Suna la servitul clienți eMAG și întreabă ce se întâmpla cu coletul

| qieiqpalz explică (pentru IonutR1):

Bine mai astept maxim pana marti daca nu comand iar

| aXy99 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Nu comanda iar, suna la ei!