| lafamiliaa a întrebat:

Am dat ieri o comanda la un produs pe eMAG, iar data estimata de livrare este 14 februarie 2018 - 15 februarie 2018. Si vreau sa stiu de ce dureaza atat de mult, eu de cate ori am comandat ceva mi-a venit comanda in maxim 2 zile. (presupun ca data de livrare se modifica odata ce produsul ajunge la curier).

11 răspunsuri:
| Nelly07 a răspuns:

Presupun ca agentii de curier au concediu / probleme tehnice. Am cunostinte la eMAG, iar de obicei, cand produsul ajunge prea tarziu, cam asta se intampla. Eu doar presupun, in cazul de fata, nu stiu exact daca asta e.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai comandat de la un partener eMAG din marketplace si dureaza mai mult

| lafamiliaa explică (pentru suntserios):

Produsul este vandut si livrat de eMAG

| lafamiliaa explică:

Pai in cazul asta cred ca o sa anulez comanda si o sa fac de pe alt site comanda.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Nelly07):

Cea mai idioata explicatie... agentii de curier sunt in concediu... pai si ce, crezi ca au un singur curier si cand ala e in concediu nu mai livreaza nimeni? Serios?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru lafamiliaa):

In cazul asta ai verificat cand ai cumparat produsul ca era in stoc? Poate era un produs aflat in stoc la furnizor si dureaza pana il primeste eMAG sa il livreze mai departe catre tine

| Nelly07 a răspuns (pentru suntserios):

Depinde de situatie :/ Se mai intampla uneori (mai rar) daca au si probleme tehnice

| lafamiliaa explică (pentru suntserios):

Https://m.emag.ro/......D61R30BBM/
Acesta este produsul.
Da scrie clar ca este in stoc.

| Nelly07 a răspuns (pentru suntserios):

Cel putin mie asta mi s-a explicat :/

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru lafamiliaa):

Atunci nu stiu ce altceva sa iti zic... suna i

| lafamiliaa explică (pentru suntserios):

O sa mai astept o zi poate o sa ajunga maine, daca nu o sa-i sun.
Multumesc pentru raspunsuri!