| Klausrezor965 a întrebat:

Am făcut o comanda de pe eMAG miercuri si nici până acum nu mi-a ajuns produsul. La status arata doar comanda plasată si atat. Nici nu pot sa mai anulez comanda ca miau trimis email ca produsul e expediat dar eu nu am awb. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă durează mult înseamnă că produsul nu se găsește în stocul de la București, ci într-o altă unitate Emag dintr-un colț uitat de țară.
Mi-am comandat un pc de la ei, dar din piese. Astfel ei au întârziat, și i-am sunat. Mi-au spus că din pricina plăcii de bază care se găsea cam pe unde se agață harta în cui.
Eu zic că nu e bine să anulezi comanda doar pentru întârziere. A fost și vremea rea în ultimul timp. Este bine pentru noi ca să fim îngăduitori, pentru că în felul acesta ne vom dezvolta un aspect frumos al caracterului, și ne va fi de folos pe tot parcursul vieții.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este expediat, este în drum spre dta.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu avea cand sa ajunga. Daca ai facut comanda miercuri dupa pranz, abia joi este prelucrata si vineri trimis, urmand sa ajungia luni sau marti, depinzand de locatia ta (oras, sat, comuna), dat fiind si cat de usor /greu se circula din cauza zapezii sau a poleiului. Oricum, in weekend oricum nu se lucreaza.
In cazul asta, comanda poate ajunge in 7-10 zile lucratoare.

| receptorul91 a răspuns:

Trimite un email in care ceri informati despre comanda ta sau incearca sa suni la un numar afisat pe site pentru a-ti da datele si cere informatia de care ai nevoie despre comanda ta... sper ca am fost de folos cu ceva?

| Klausrezor965 explică (pentru anonimg):

Produsul vine din cluj*

| catalin1625 a răspuns:

Uita-te pe eMag la cate zile se livreaza.

| darrio2007 a răspuns:

Marti, cel mai tarziu, primesti comanda.

| Ruxi942 a răspuns:

Buna
Daca nu ai nevoie neaparat de produsul respectiv poti anula comanda respectiva.Nimanui nu-i convine sa plateasca un produs care soseste dupa 1 luna de zile.Pe mallcopii.ro n-am avut astfel de probleme.