| Furnicuta000 a întrebat:

Am fost ieri la un magazin din ala cu marfa confiscata sau din lichidari de stoc, nu magazinul ANAF, altul (dar nu are importanta oricum) si am vazut ca avea foarte multe portofele din alea mari de dama. Unul mi-a atras atentia ca parea de calitate. Era 10 lei si l-am luat. Era nou dar nu avea eticheta, era doar plasticul ala de la eticheta. Si cand am ajuns acasa am vazut ca are o eticheta mica inauntru cusuta de el pe care scrie 100% piele de vaca. Si mai jos scria ca e facut in India. Dar in India vaca nu e sfanta? Adica ar accepta indienii sa faca portofele din piele de vaca?

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Era o vaca eretică ce a păcătuit împotriva lui Krishna.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Era fabricat de chinezii stabiliți în India laughing rolling on the floor

| ioana748 a răspuns:

Posibil vacuta era la varsta la care i-a venit sfarsitul. Cica traiesc vreo 35 de ani. Si au valorificat pielea.
Au iesit cateva portofele din pielea unei vacute.
Zi frumoasă,

| Lupică27 a răspuns:

Nu consuma carne de vita dar se sacrifica pentru alte prelucrari sau probabil importa piele de vaca.

| EliLeli a răspuns:

rolling on the floor
Tare asta!
E valabil doar pentru hindusi. In India sunt mai multe religii