| BlackBeauty_8266 a întrebat:

Am neaparata nevoie de ajutor! Tatal meu m-a intrebat daca vreau un laptop sau un iphone si eu nu stiu ce sa aleg prima data i-am zis ca le vreau pe amandoua dar apoi eu mi-a raspuns ca trebuie sa aleg! Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Zoki a răspuns:

Iphone e un telefon. pe cind laptopul e mult mai folositor, pui internet si crede-ma va fi mult mai distractiv

Apropo: Ai spus prima data, asta inseamna ca tatal tau iti va lua si iphone, peste un timp

Bafta!

21 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.Eu zic să alegi un laptop cam aşa, este foarte bun şi este şi frumos la aspect: http://profitshare.emag.ro/....../click.php dacă nu îţi prea plac laptopurile alege un iPAD de la Apple sau o altă tabletă, sunt mult mai faine decât iPhone zic eu: http://profitshare.emag.ro/....../click.php să-ţi fi fost de folos, îţi urez o zi bună.

| summertime a răspuns:

Serios,draga? Chiar vrei sa te credem? Asa pot sa scriu si eu:"M-a intrebat tata daca vreau un Ferrari sau un apartament cu 3 camere."Tu ce mi-ai spune sa aleg?

| Șttefania a răspuns:

Laptop! Ce n-as da sa imi iau si eu unu!

| GumzZz a răspuns:

Eu zic un laptop...e mai misto big grin

| pinkystyleツ a răspuns:

Iphonewinking.Funda?

| edytzu4 a răspuns:

daca ai un calculator bun iphone. daca face fite calculatorul iphone...

| semix a răspuns:

Salut. pai ce-ti trebuie (folosesti mai mult) un laptop sau un telefon. easy choice. bafta big grin

| i44na a răspuns:

Eu as alegeun laptop. pana la urma iphone-ul e doar un telefon...

| Atotstiutorul a răspuns:

Pai depinde ce fel de iphone sau ce fel de laptop
daca e iphone 3gs poti sa il arunci la cos iphone4 e noua smecherie dar nu stiu cum sta treaba jailbreak, asa si cu laptopul daca e un laptop dala pana in 10 mil pe care te poti juca doar mario iar nu se merita.
eu unul as alege iphone numai daca ar fi 4 32GB alb jailbreak, +abonamet internet (iphone-ul fara internet e cel mai naspha lucru posibil si sa stai sa cauti wirelles e iar naspha)
laptop numai daca e unul Alienware

| friday a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti zic ca esti cam nesimtita. De fapt tu n-ai nicio vina, avand in vedere ca ai vreo 10-12 ani.
revenind, eu zic ca iti e mult mai util laptopul.In principiu telefonul e facut pentru a fi un mijloc de comunicare, chiar daca mai nou include nu stiu cate aplicatii.

| Cris3584 a răspuns:

Eu as alege laptop-ul. iPhone-ul nu merita nici banii, nici statutul, e doar "Apple-ul" de el happy. Din cei pe care ii cunosc nu sunt multumiti de el plus ca nu-i poti mari memoria, aplicatiile pentru el sunt scumpe, nu e un telefon practic. Si eu mi-as fi dorit un iPhone, doar pentru a-l avea, adica sa cada din cer, dar sa mi-l cumpar eu sau ai mei sa mi-l faca cadou? Nici gand.
Iar in legatura cu laptop-ul: fii atenta la procesor (minim un Dual de 2GHz), min 4 Gb de ram (preferabil 800Mhz), placa video (preferabil de 512Mb), hard (120, 160 Gb - cat mai mult), si nu in ultimul rand la producator(DEL, Fuzitzu-Siemens, Toschiba, Acer, Hp(Lenovo)). Informeaza-te un pic inainte.

| rebeka_7886 a răspuns:

Buna! Depinde ce ce ai mai mare nevoie dar totusi un iphone este mai folositor eu le am pe amandoua si crede-ma ca nu am mai stat la pc de cand mi-am cumparat iphone-ul. Sper ca te-am ajutat kiss!

| turaboandy a răspuns:

In locul tau as folosi banii intr-un mod constructiv. Gandeste-te ca orice ai avea, la un moment dat de vei plictisi si ti se va lua si de laptop si de iphone. Mai bine iti iei niste haine...

| Ilinca a răspuns:

Acuma depinde pe care ti-l doresti cel mai mult. Daca ai un telefon cat de cat bun, poti alege un laptop. Daca ai un calculator care mai poate fi folosit si merge fara probleme, atunci poti alege un iphone. Intradevar, grea decizie...depinde pe care ti-l doresti cel mai mult big grin Sa ne anunti si pe noi ce ai ales big grin

| alexiss_9225 a răspuns:

Eu ti'am spune sa iti iei laptop! adica eu in locul tau asa as face! pana la urma un iphone este un telefon fff performat, dat un petop este mai copom, si pe net, etc. parerea meahappy

| mariabianka1_1468 a răspuns:

Iti spun eu un laptop este mai convenabil iti bagi internesi poti sa te joci, sa asc muzica (orice vrei tu), e mai bine dupa parerea mea.
funda?

| Marckus a răspuns:

Eu as alege laptopul.Pti face mult mai multe cu el decat cu un Iphone.Dar totusi e alegerea ta! Pa, pa si succes!

| LittleZu a răspuns:

Well. tinand cont ca pe laptop iti vei baga internet, din punctul meu de vedere alege iPhone-ul laughing. iPhone-ul are internet, Safari, unde poti naviga liber si usor pe ce site-uri vrei, Facebook, are messenger instalat, o varietate de aplicatii si jocuri de pe AppStore.Este un fel de laptop/PC doar ca il poti folosi si ca telefon.happy Laptop-urile vor varia cu timpul, nu zic ca iPhone-ul nu, dar laptop-urile se schimba mereu, apar altele.si altele... Poti alege iPhone-ul, iar cu timpul iti poti convinge parintii sa iti achizitioneze si un laptop.

| vladut11 a răspuns:

Iphone

| Nicu_3033 a răspuns:

Mai bine spune-i sa-ti dea banii cash)))

| Nicu_3033 a răspuns:

Cere bani cash