| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica dilema:sunt invitata la o nunta si nu stiu cum sa ma imbrac, mai ales pentru ca sunt insarcinata in7 luni, e prima sarcina si nu am nici o idee.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| poliana a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta dar trebuie sa te imbraci cu ce iti este ti mai comod si mai lejer ca sa nu deranjeze. poti incerca in costumas pentru gravide care sunt si elegante. sau o rochita mai larga tot pentru gravide dar nici intr-un caz sa nu pui pantofi cu toc ca este greu. eventual sa-ti pui ceva de schimb(adidasi de ex.)si sa nu te simti in inferioritate fata de ceilalti invitati pentru. ca tu esti speciala si nu ai ce face altceva in privinta asta. deci daca team putut ajuta iti doresc distractie placuta si sa ai grija de bebe si de tine (mai ales cu vremea aceasta)

9 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Rochite gen babydoll te`ar avantaja
http://ecx.images-amazon.com/images/I/31ySKM8R4hL._AA280_.jpg
http://z.hubpages.com/u/462528_f520.jpg
http://1.bp.blogspot.com/......s-Gold.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......383693.jpg

Sunt variatiuni pe aceeasi tema.Ideea e ca ai nevoie de ceva ce sa iti scoata in evidenta bustul si picioarele (lungimea o alegi in functie de cat de tare ti s-au ingrasat picioarele). Culoarea, materialul si model le alegi tu

| DenissaDeea a răspuns:

In ce te simti mai confortabil, Dar sunt rochitele special pentru. femei insarcinate:nastere usoara:

| NoName_9903 a răspuns:

Fii mandra de burtica ta, imbraca ceva cu care sa te simti confortabil in primul rand, pune-ti in evidenta decolteul, fiindca probabil te poti mandri cu el in aceasta perioada :-). Cea mai buna alegere este o rochie de tip baby-doll (taiata sub sani si larga in jos). Nu uita sa porti incaltaminte confortabila, nu iti chinui picioarele cu tocuri inalte. Distractie maxima!

| bubu_7778 a răspuns:

Eu zic sa porti o rochita baby doll, taiata sub sani dintr-un material lejer pentru a permite bebelusului sa se miste in voie.In felul asta vei arata si bine si te vei simti si comod.Rochitele de genul asta nu se gasesc la magazine pentru gravide din cate stiu.Incearca in Victoriei.

| LittleZyzy a răspuns:

Intr-o rochie mai larguta, pentru femei insarcinate, n-are nimic daca ai burtica, orice femeie insarcinata e frumoasawinking

| leluc a răspuns:

Femeile insarcinate sunt super frumoase :) Iti recomand un decolteu si o rochie in doua straturi -> http://i5.photobucket.com/......uffles.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imbracate cu o bluza mai lunga si larga ea poate fi si ca pluoverul dar cu o pereche de colanti

| autoside a răspuns:

Pe www.sfaturi-mamici.ro gasesti diferite sfaturi privind look-ul si moda mamicilor.