| LoVeLy_3874 a întrebat:

Am un botez in iarna si nu stiu cu ce sa ma imbrac...as vrea o rochita.sau daca imi recomandati altceva mai dragut...

Răspuns Câştigător
| MaRia_1799 a răspuns:

Ai putea sa iti iei o rochie de culoarea care o doresti numai sa nu vie roz...nu se potriveste cu naturabig grin.cu un dress(ciorapi lungi) de culoarea pielii. daca rochia nu este de aceiasi culoare...
Rochia ar trebui sa nu aiba bretele asa incat sa o porti cu un bolero de o culoare deschisa(sa fie din blanita)...totul depinde de culoare! eu ti-as sugera urmatoarele:
-rochia:culoarea bej sau neagra
-boleroul:culoarea(depinde de rochie)-daca este bej-bolero negru
-daca este neagra-bolero bej
-dressul(ciorapii lungi)-culoarea pieli(sa nu uit sa mentionez ca trebuie sa fie grosi)
Pantofii ar trebui sa fie cu toc si sa fie inchisi in fata(daca esti mai mica la varsta sa fie fara toc)
-pantofii:culoarea(daca rochia este bej pantofii sa fie negri
daca este neagra pantofii sa fie bej)

As mai mentiona ca ai avea nevoie de niste clipsuri
cum ar fi:cercei mari rotunzi sau lungi si negri
aaaa am uitat boleroul sa fie cu manecibig grin
:inelele nu s-ar potrivi la aceasta tinuta(doar unul care sa nu fie foarte mare... din aur sau argintbig grin)
:daca ai ungile mai mari poti sa iti faci un franch(manichiura frantuzeasca)(ai putea cauta setul de manichiura frantuzeasca de la Kelli'sbig grin)
Sa nu uit:machiaza-te decent cu niste culori deschise(daca ai tenul mai inchis la culoare)daca nu mai inchis un picbig grin

Sper ca sfatul meu iti este de folosbig grin!

As avea sperante la fundita?big grin

3 răspunsuri:
| IlKvK a răspuns:

Merge si un costum dragut. Eu, la ultimul botez mi-am luat un costum si a fost perfect. Daca vrei poti sa iei si o rochie. Orice ar fi tu trebuie sa te simti bine!winking

| gux2 a răspuns:

La new yorker sunt rochii dragute sau takko.

| laurik_5214 a răspuns:

Iarna este frig asa ca nu strica niste pantaloni eleganti cu niste tocuri si vreo bluza