| Kiddu a întrebat:

Am un inel de 14 ca si vreau sa-l vand la amanet. Dar mama nu ma lasa, spune ca e aur si ca e valoros laughing. Costa 105 ron. Sa-l vand, avand in vedere ca am nevoie de bani? (am 16 ani)

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Il vinzi acum pe o suma relativ mica ...si pe viitor o sa regreti!
nu prea stiu ce nevoie ai tu de bani la 16 ani!
. faci ca un idiot pe care il cunosc si care si-a vandut telefonul n97 mini pe 150 de ron!

| BRG a răspuns:

Sărut mîna păi ascultă-o pe mama ta, ea știe ce este mai bine pentru tine, dacă ai nevoie de bani nu te poate ajuta chiar mama ta? De ce să vinzi s au să amanetezi un obiect de valoare, pe niște bani care se duc repede nici nu știi pe ce.

| MeGustaaa a răspuns:

As spune sa'l pastrezi deoarece e cumparat de cineva drag tie

| Ade a răspuns:

Am o idee! Lasa bijuteriile in casa, deoarece mamei tale ii pasa de el si nu e bine sa te incurci cu casele astea de amanet, iar tu ia-ti o slujba (poti fi vanzatoare).

| midiots a răspuns:

Pai la ce ai nevoie de bani asa urgent? daca e pentru cheltuiala aiurea mai bine uita de amanet

| coSSmiN97 a răspuns:

Daca nu-l mai porti, pune-l ca bibeloulaughing; eu te sfatuiesc sa-l vinzi.Banuiesc ca are in jur de 2-3 grame; oricum eu zic sa mai astepti ca poate mai creste gramulbig grin