| Florin05 a întrebat:

Am un paysafe de 100 de lei de la magazin. Daca cumpar cu el un joc de 82 de lei pe steam, restul 28 de lei se duc in steam wallet?

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

Depinde. Daca incarci steam wallet de toti banii si dupa cumperi jocul, logic ca restul raman in wallet. Daca cumperi direct cu paysafe atunci restul raman acolo in psf.

| Florin05 explică (pentru NotNamed):

Daca dau la ADD 25 EURO in wallet si bag doar 20, restul raman in psf. Corect?

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu se duc in SteamWallet, raman pe cardul/codul de PaySafe.

Cel mai inteligent si sigur ar fi sa incerci ce a zis Scofield.
NU cumperi direct, ci incarci Steam Wallet cu toata suma.

| Sekim a răspuns:

Tinand cont ca nu exista modalitate sa cumperi jocul introducand diect PaySafe ul, banii vor ramane in Steam Wallet. Ai optiuni de 5 10 20... euro PaySafe. Pentru a cumpara jocul de 82 de lei, trebuie sa bagi 20 euro, restul ramanand in Steam Wallet.

| Onisim10 a răspuns:

Nu, banii o să rămână pe Paysafe.

| împreunăfacembine a răspuns:

Cum a zis Scofield

| Stefanut12345242 a răspuns:

Nu. Raman pe paysafe. Mai folosesti codul inca odata dar nu poti baga decat 80 lei in steam. E minim 5 euro apoi 10 deci o sa iti ramana in steam.

| Florin05 explică:

Va multumesc tutoror pentru raspunsuri!