| viki1212 a întrebat:

Am vazut o rochie de mireasa foarte frumoasa pe net si as vrea sa o cumpar insa nu o pot proba deoarece trebuie sa o comand tocmai din America, pe mine m-a cucerit de cand am vazut-o, voi ce spune-ti sa o cumpar asa sau totusi trebuie sa probez mai bine? Rochia va fi facuta exact dupa dimensiunile mele.

Răspuns Câştigător
| Drinni a răspuns:

Fiecare site are un fel de ''ghid'' in care iti explica masurile in asa fel incat sa fie dupa masurile tale, ai grija pentru ca americanii au alt fel me masuratoare de exemplu la pantofi un 37 la ei e masura 7. fundita?

5 răspunsuri:
| G a răspuns:

Daca te-ai indragostit de rochie e pacat sa n-o iei, si cand sa-ti cumperi rochia de mireasa sa te gandesti "dar parca tot aceea era mai frumoasa".
sunt sanse mici sa nu-ti vina daca zici ca va fi facuta exact dupa dimensiunile tale. doar asigura-te ca sunt corecte, si comanda rochia in asa fel incat sa o primesti cu aproximativ 2 luni inainte de nunta, ca sa ai timp sa o duci la un croitor sa ti-o retuseze in caz ca nu-ti vine perfect. big grin si ai grija sa-ti mentii greutatea pana la nunta, sa nu te ingrasi sau sa slabesti si sa te trezesti ca nu-ti mai vine rochia din cauza burticii sau ca e prea larga pe talie. laughing

| deutza a răspuns:

Eu zic sa nu o cumperi, totusi poate gresesc ceva si no sati mai fie buna. scoate poza de pe net si te duci la cineva cu experienta in asa ceva si tio face acea persoana exact asa cum vrei si o poti si proba

| deutza a răspuns:

Eu zic sa nu o cumperi, totusi poate gresesc ceva si no sati mai fie buna. scoate poza de pe net si te duci la cineva cu experienta in asa ceva si tio face acea persoana exact asa cum vrei si o poti si proba

| Sanziana88 a răspuns:

Am gasit un loc cu peste 400 de modele de rochii de mireasa http://www.mireasaanului.ro/

| de_Vis_Nunti_1992 a răspuns:

Mai bine nu. S-ar putea sa cazi in plasa celor care trimit comenzi radical diferite fata de ceea ce promit. plus ca nu poti returna.
mai bine iti iei rochia din tara.
gasesti aici cateva sfaturi:
http://www.nuntidevis.net/cum-sa-ti-alegi-rochia-de-mireasa-potrivita/