| GandesteRapid a întrebat:

Am vazut pe olx laptopuri cu i7 pana in 1000 de lei (seconde-hand).
Si ma gandeam daca sunt fake.uri, sau daca as putea sa recunosc daca au probleme.
Voi ati cumparat electrocasnice la mana a 2. a de acolo?

Astept sfaturi, Dau funda

Răspuns Câştigător
| Geru_Cornel_1990 a răspuns:

Niciodata sa nu cumperi ceva de pe OlX daca nu ii faci proba.
Find vorba de un laptop informeaza-te bine ce specificatii are procesor, placa video (intotdeauna sa fie dedicata (adica independenta sa nu depinda de memoria ram a sistemului)), ram daca are sau nu ssd.

In functie de specificatile pe care laptopu respectiv le are cauti un joc care sa se incadreze in ele ca si specificatii cauti pe net ce scor ar trebui jocu respectiv sa scoata si astfel testezi laptopu (asta find varianta Dorel).

Sau intra pe acest site : http://www.pcpitstop.com/ dai Free Test Drive instalezi programu de la ei dupa care el iti va masura perfomantele fiecarei piese esentiale si iti va da un rezultat.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrajeala,cum sa fie i7 la 1000 de ron

| GandesteRapid explică:

Second-hand *