| lucian007 a întrebat:

Are cineva un telefon cu senzor de lumina? eu am un Samsung galaxy s advance si luminozitatea ecranului este automata dar... logic nu ar fi ca atunci cand e intuneric sa se lumineze ecranu iar cand e lumina sa se intunece ecranul? pentru ca la mine pare ca se intampla invers

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Se întâmplă bine. Ziua are nevoie de luminozitate mai mare pentru a compensa lumina zilei. Pe întuneric pentru ce ai nevoie de lumină mai mare că doar nu e lanternă.