| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa achizitionez un PC de calitate superioare.
Buget:1900-2100 RON
For:Gaming
Achiztionarea sa fie pe bunati, adica fiecare piesa in parte nu un intreg
Cine poate sa imi dea linkul lor si sa argumenteze de ce una e mai buna. si tot asa

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Prea mic bugetul.
Eu am calculat un Pc bun facand comparatie intre calitate si pret pe la 3500 RON.
Gandeste-te numai la o placa video bunicica costa 700-800 ron.
Cel putin un i3 daca nu chiar un i5, care costa si asta cam la fel.
Eu personal recomand 2 hdd-uri.
O placa de baza bunicica 400-500 ron
sursa,cabluri,dvd-rw,carcasa,aerisiri, etc
Nu faci mare lucru cu banii astia daca il iei pe bucati.
Mai bine cumpara unu gata facut, cauta ceva oferte si asta este.

| stapanullumii a răspuns:

Eu vreau niste linkuri de pe site-uri gen : eMAG, cel... etc

| stapanullumii a răspuns:

Prea mic bugetul.
Eu am calculat un Pc bun facand comparatie intre calitate si pret pe la 3500 RON.
Gandeste-te numai la o placa video bunicica costa 700-800 ron.
Cel putin un i3 daca nu chiar un i5, care costa si asta cam la fel.
Eu personal recomand 2 hdd-uri.
O placa de baza bunicica 400-500 ron
sursa,cabluri,dvd-rw,carcasa,aerisiri, etc
Nu faci mare lucru cu banii astia daca il iei pe bucati.
Mai bine cumpara unu gata facut, cauta ceva oferte si asta este.

straight face chiar... pe eMAG... se gasesc la 2000 pe bucati. bune insa nu stiu cum sa aleg straight face.