| dakota_7008 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o cana mai eleganta, dar tot ce gasesc sunt cani cu zodiac, cu nume sau cu mesaje amuzante. De unde pot sa gasesc o cana mai interesanta, in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carturesti - clar, mai sunt farmacii (Remedio, cred) care au rafturi cu ceaiuri si cani absolut superbe, la Diverta sunt in general mai funny si ghiduse, nu mi se par neaparat elegante. Starbucks sunt foarte tari la termosuri "de geanta" sau de masina, la cani nu m-au dat pe spate, sunt mai dragute canile de la Billa happy

8 răspunsuri:
| NoName_9903 a răspuns:

Starbucks vinde si cani, atat de portelan cat si minitermosuri. Nu sunt neaparat elegante, dar brandul inspira notiunea de cafea buna si mai ales de confort.

| dana_1567 a răspuns:

Cani cu design foarte artistic, in forme si culori unicat, gasesti la Libraria Carturesti, in Piata Romana langa cinema Patria. Au o varietate foarte mare si cu preturi rezonabile.
Si la libraria Diverta se gasesc cateva foarte dragute (potrivite cu orice stil) dar sunt destul de populare si risti sa mai apara cineva la birou cu o cana identica.

| sandi a răspuns:

In magazinele Bam Boo si la Kare. La Bam Boo poti gasi de exemplu cani negre cu imprimeu marunt alb floral. Si alte modele mai elegante.

| 1spiridus a răspuns:

Cu toate ca am cani foarte frumoase de la serviciul de masa, nu am putut rezista tentatiei unui serviciu de cani chinezesc( intre 45-50 roni, depinde de magazin) sunt in mai toate magazinele cu produse chinezesti. Vei ramane surprinsa de portelanul fin si desenele florare pastelate.

| 1spiridus a răspuns:

Astazi am facut ordine in dulapul cu vesela si m-am mirat si eu de canile de care ti-am spus, asa ca mi-am pus ochelarii si am citit daca sunt chinezesti...surprinzandu-ma si pe mine calitatea lor. Imi cer scuze, au desenat un palmier auriru si scrie JENA big grin
Am revenit, deoarece cred ca-ti va fi de folos ceea ce-ti voi povesti. Eu am avut o familie numeroasa si tarziu cand am aparut eu, nu tin minte ca la mesele festive sa fi avut un serviciu complet laughing dar toate erau foarte frumoase. Acum am, dar tot unele vechi folosesc deoarece au un portelan mai fin iar aceste cani seamana cu ele. Multe persoane au ramas surprinse ca folosesc paharele de cristal zilnic, asa am fost invatata, sa nu ratez niciodata sa-mi infrumusetez clipa si nu pierd nici o ocazie sa-mi pun toate resursele pe care le am in joc. Poate sunt nostalgica dand peste lucruri vechi, dar mi-au amintit de tatal meu care prin moartea lui mult prea devreme, m-a obligat sa inteleg aceasta lectie, care oricum cred ca era inscrisa genetichee hee
Iti doresc o viata cat mai lunga si frumoasa! Sarbatori fericite!

| dani85 a răspuns:

De la mine

| diana_9303 a răspuns:

La "Casa de Ceai" pe str.Smardan nr. 28 (In Centrul Vechi al Bucurestiului) gasesti o diversitate mare de cani foarte frumoase si originale.

| alinutza_6886 a răspuns:

La Carturesti poti gasi cani foarte faine