| Vasilescu_Valentin_1977 a întrebat:

As vrea sa stiu daca tigarile electronice sunt mai bune decat cele traditionale.Am cumparat de la www.ivape.ro tigari electronice si arome, e ok, dar vreau sa stiu in ce masura ne afecteaza sanatatea.

5 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Din cate am inteles, nu sunt recunoscute ca terapie si nici testate stiintific.Mai e problema substantelor toxice care emana.Cred ca gasesti destula informatie pe site-urile de specialitate.

| Futhakari a răspuns:

Tigarile electronice sunt mai bune :nu ati miros hainele, poti sa fumezi ori unde, mainile nu ati miros si miroase si bine aroma care o ai.Am si eu o tigara de la eGo-tech, o aroma este alcatuita din nicotita depinde cate mg are, apa distilata si glicerina vegetala, nicotina are aproape acelasi stimulent ca o cafea cudronu este cel care afecteaza plamanii si te aduce la cancer. Poti fuma tigari electronice linistit.

| Predescu_Elena_1988 a răspuns:

Incearca lichide Ovale, sunt atestate in UE. www.e-fumat.ro

| Vasilescu_Valentin_1977 explică (pentru Predescu_Elena_1988):

In primul rand sunt sigur ca sunt toxice si electronicele intr-o anumita masura. Nu suport sa fiu prostit cu mesaje de genul fumeaza sanatos! Fumatul nu este sanatos, indiferent ce ai fuma, cel mai bine este sa renunti la fumat.Multumesc pentru sugestie, raman la ivape.ro sunt deja la a 12 sau a 13 comanda si intrebarea initiala nu-si mai are rostul.

| CuleaCatalin a răspuns:

Pai nu prea afecteaza sanatatea, e ca si cum ai fuma ''aburi''