| McLISTO a întrebat:

Aveti vreo idee de niste casti foarte bune pentru gaming maxim 250 lei?

Cu microfon si bass cat mai bun pentru acel pret

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Bass bun înseamnă o gamă de frecvențe, adică de la foarte joase 5-10Hz. Ține cont de faptul că, dacă ești audiofil, degeaba achiziționezi o pereche de căști Hi-Fi / Hi-Res, cel mai important factor care afectează calitatea sunetului pe care urechea umană o percepe este interfața audio! Foarte important acest aspect. Dacă în paralel cu gaming-ul vrei sa asculți și muzică sau să faci producție muzicală, vei avea nevoie de o interfață audio dedicată.

Pentru căștile de gaming urmărești: frecvența, intensitatea la zgomot (nivelul de zgomot), estomparea zgomotelor externe (noise cancellation), diametrul difuzoarelor și nu în ultimul rând, conectivitatea.
Conectivitatea, adică tipul conexiunii cu sursa audio. Aici îți recomand să mergi pe conectivitate USB pentru o calitate mai bună a sunetului (căștile fac conversia digital-analog, de aceea, ideal pentru laptopuri sau placi de bază care folosesc un DAC integrat)

Pentru 250 lei, cele mai bune căști sunt următoarele:

https://www.pcgarage.ro/casti-gaming/hyperx/cloud-ii-71-gun-metal/

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vasilicamosbatran a răspuns:

Anaconda 450 superbass erau niște căști destul de ok la banii pe care ii ai.
Sau daca nu, găsești pe Altex

| Bursucicapolară2 a răspuns:

AQIRYS Altair