| KorePandorica a întrebat:

Bună!

A trimis cineva un plic cu bule internațional în UE și în afară ( SUA)? Dar nu scrisori. De exemplu un tricou. Am de trimis haine internațional ( nu depășesc 1 kg) și caut cea mai ieftină soluție. Din câte știu Poșta Română plasează toate produsele care nu sunt cărți, scrisori, documente la colete. Există posibilitatea de trimitere a pachetelor în pungi? ( mă refer la acele pungi în care sunt împachetate coletele din China de pe siteuri gen AliExpress.
Care sunt prețurile? Eu am trimis o scrisoare în SUA cu 24 lei. Un pachetel cu un tricou cât mă ajunge? Pe calculatorul de tarife online un pachetel pentru SUA ajunge la aproape 80 lei si mi se pare exagerat de scump :/

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la poștă si îi intrebi, dar daca nu mergi azi, atunci mai poti după minivacanța de paști, după data de 1 mai cand vor veni angajații poștei la serviciu.

| shrink a răspuns:

Nu mai bine comanzi de pe net un tricou in SUA, il platesti cu cardul de aici si ei il livreaza la adresa unde vrei tu sa l livreze in sua? ma gandesc ca o sa iesi mai ieftin, mai rapid