| Windows10 a întrebat:

Buna acum o luna m-am uitat pe Media Galaxy la un telefon care costa 299.99 lei iar acum cu promotile astea acel telefon valoreaza tot 299.99 lei iar pe site zice ca pretu lui a fost 349.99 deci e intrebarea este daca tot acel pret e de ce e mai reducere?

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Sa atraga publicul. Din pacate romanul cand vede reducere cumpara doar pentru ca e la reducere. Gasisem odata o poza foarte sugestiva: 2 perechi de pantofi identice in acelasi magazin una avea pret 200 lei fara reducere iar cealalta 200 lei redus de la 300 si toata lumea se inghesuia la cea cu reducere chiar daca era una si aceeasi pereche de pantofi. Era doar o poza dar era foarte sugestiva.