| anisiamaria12 a întrebat:

Buna! Am comandat recent un telefon de pe flip iar la 2-3 saptamani nu mi s-a mai aprins, l-am trimis in garantie la ei.Intrebarea este daca poti avea incredere in ei cand vine vorba de garantie, ce experienta ati avut cu firma lor?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Bună! Am luat două telefoane de la ei, un Iphone 5s și un Iphone 7. În momentul de față folosesc Iphone-ul 7 de 4 luni, pe post de telefon principal, și merge foarte bine. Ambele telefoane au mers foarte bine până acum. Nu știu care este experiența cu ei când vine vorba de garanții. Probabil își vor da interesul să îl repare, oricum ală soluție nu ai, ca să îl repari pe gratis.
Ținând cont de faptul că telefoanele de la ei sunt SH, este de așteptat să mai fie câte unul cu probleme. Telefoanele sunt folosite, asta înseamnă că sunt șanse mai mari să cedeze o piesă, în comparație cu un telefon nou de exemplu. Recondiționarea telefoanelor la ei constă în verificarea tuturor componentelor telefonului, pentru a se asigura că totul funcționează în parametrii. Dacă este găsită o componentă cu probleme o înlocuiesc. De asemenea bateria este înlocuită, dacă are un număr prea mare de cicluri de încărcare. Ei vând telefoane funcționale, dar cu toate astea, după cum am spus, este posibil să cedeze o componentă în final, având în vedere faptul că telefoanele sunt utilizate...

2 răspunsuri:
| NisipLaMare a răspuns:

Da-l inapoi.

| MareanN a răspuns:

N am cumparat pana acum de la ei, as vrea sa cumpar pe viitor un nou telefon. dar cu vesti din astea parca imi schimb treptat parerea