| GabrielDarius a întrebat:

Salutare. Am cumparat un telefon nou de pe Evomag, nu a functionat Bluetooth-ul niciodata. A venit defect, am stat asa cu el o perioada 2 saptamani cam asa pentru ca aveam nevoie de telefon si l-am trimis in service pe garantie, dupa 15 zile imi vine telefonul inapoi si este la fel cum l-am trimis ...acelasi defect. Pot cere înlocuirea lui? Legal?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dar dacă nu e defect BT-ul și e altceva la mijloc?

| Sekim a răspuns:

Ceea ce spui tu se încadrează în categoria garanției de conformitate. Îi contactezi, le spui care este problema și ei sunt nevoiți să înlocuiască, repare sau sa îți dea banii înapoi.