| Naty363627722828 a întrebat:

Buna! Am găsit niște jordani pe sizeer care sunt de la copii dar au mărimi pana la 40. Știe cineva dacă coincid cu mărimile de la adulti sau sunt mai mici?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, masurile de la copii sunt diferite de masurile pentru adulti.

| Holiday a răspuns:

In general, la copii sunt alte numere si au un "C" in fata. Pune linkul sa vedem cum e treaba.

| ioana748 a răspuns:

Da, sunt aceleași mărimi ca la adulți.
Sunt băieți care poarta 40 de la 14 ani.

| ioana748 a răspuns:

Dacă au ghid de mărimi te poți ghida de acolo.

| ioana748 a răspuns:

La mărimi spun ca talpa ta trebuie sa aibă 25 cm.

| renaene95 a răspuns:

Nu, când am cumpărat încălțămintea Jordan de pe https://sizeer.ro de fapt mărimile pentru copii erau ușor diferite de cele pentru adulți. Cel mai bine este să verifici lungimea branțului.