| simona72626q a întrebat:

Bună! Am nevoie de niște recomandări de cântar corporal care să fie cât mai exact deoarece sunt la dietă și aș vrea să obțin informațiile corecte despre greutatea mea până la gram.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inainte cumparam ca disperatul cantare scumpe de marca si cand vedeam ca afisau aiurea ma dispera, pana intr-o zi cand am luat o chinezarie care face treaba mai buna ca alte cantare mai scumpe

daca gasesti modelul acesta pe undeva pe net, recomand https://www.emag.ro/......D530RMMBM/

| simona72626q explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc happy

| Simpatic a răspuns (pentru simona72626q):

Nu ai pentru ce! eu doar acest model il folosesc in prezent caci doar pe acesta il am happy
insa daca cumperi acest model sau unele asemanatoare, mare atentie la sticla lor, ca se poate sparge relativ usor acest tip de cantar, si daca este scapat de la distanta mica de doar cativa cm de exemplu...

| Korkodeln a răspuns:

Since nu ai nevoie, o urinare e minim 200g ca sa nu mai vorbim de altele, precum transpiratia. Un cantar de calitate, cu +/-10g rezolutie e suficient. Crede-ma nu face nici o diferenta daca ai 72, 341Kg sau 72, 345, e cat un scuipat.

| simona72626q explică (pentru Korkodeln):

Nu mă refeream la asta, mă refer să nu mai difere greutatea la modul 70.8 kg - 70.4 kg, lucruri de genul ăsta. Am avut un cântar înainte care îmi dădea și diferență de 2kg de fiecare dată când mă urcam pe el, ceea ce nu ajută deloc. Menționez că era și suprafață tare, plată. Fix același loc la toate măsurările.

| Korkodeln a răspuns (pentru simona72626q):

Am inteles acum, din pacate chinezariile ieftine nu sunt precise si nici stabile in timp, ce vrei tu este un Omron Viva, care face mult mai mult decat cantarirea dar e vreo 450RON.