| paulus11 a întrebat:

Buna,
Am o intrebare referitoare la dreptul de a face cumparaturi in baza declaratiei pe propria raspundere.
Daca locuiesc la sat, am voie sa ma deplasez la cel mai apropiat oras sa fac cumparaturile sau sunt obligat sa cumpar doar din sat?

Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Având în vedere că n-aveți magazine mai mari în sat, nu văd de ce nu te-ar lăsa.

| TheMadKing a răspuns:

Sigur ca ai voie cu o declaratie la tine si buletinul. Ca doar ce ai sa mananci, poate ai nevoie sa schimbi bani pentru a cumpara produse.