| Iliutz a întrebat:

Buna,am trimis o placa video prin posta si cel la care trebuia sa-i ajunga pachteul, a zis ca nu mai are nevoie de el.Intrebarea este imi aduce postasul inapoi pachetul? sau trebuie sa merg la posta romana dupa el? Sau trebuie sa sun la posta sa zic sal returneze??????

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Daca destinatarul nu s-a dus la posta sa il ridice atunci posta il returnaza automat expeditorului. Expeditorul, in cazul acesta tu, trebuie sa mearga la posta si sa il ridice deoarece trebuie sa platesti taxele de expediere ale coletului care original trebuiau achitate de catre destinatar.

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Posta ti-l returneaza si tu vei plati o taxa de ramburs.

| Iliutz explică (pentru cat):

Nu la returnat.....ar trebui sa-i sun? straight face

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Posta il aduce inapoi pana la sediu. La sediu trebuie sa mergi tu dupa el.