| twitttttt a întrebat:

Mi-ai cumparat ceva de pe internet prin Posta Romana.Ar trebui sa merg eu la posta sau imi aduce pachetul postasul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da daca nu este prin prioripost, te anunta ei cu un bilet in cutia postala.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Te duci tu la posta, nu e fan curier sa-ti aduca coletul la domiciliu!

| SantaAndrei a răspuns:

Te duci tu la posta.

Acasa o sa iti vina un biletel(nu mai stiu cum ii zice) pe care o sa scrie ca a ajuns pachetul si ca poti sa te duci sa il ridici(cu buletinul) si iti spune si oficiul postal la care sa te duci(in general, cel mai aproape de adresa din buletin)

| ANCAIOANA1 a răspuns (pentru SantaAndrei):

Te duci tu la posta daca iti vine biletul care te anunta ca pachetul este la posta