| NSHFY a întrebat:

As vrea si eu sa comand niste haine de pe ebay.Faza e ca sunt livrate din China sau Japonia, iar pretul e super mic (0. 01USD) si mi se pare totul mult prea ciudat.Nu se mai platesc alte taxe,nimic? Si le primesc prin posta, sau cum?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E posibil să fie o licitație, iar un cent să fie doar prețul de debut.
Mai te costă transportul (e specificat în cadrul anunțului care sunt costurile exacte și dacă se trimite inclusiv în România). Plus eventuale taxe vamale și TVA, pentru că marfa NU vine din UE.

| johnnny123 a răspuns:

Ma cam indoiesc sa gasesti haine noi la pretul de 1 cent, fie ele si din China.

Din Japonia este exclus din start, acolo costurile sunt uriase.

Cu siguranta ai scapat ceva din vedere, nu-ti imagina ca pentru un dolar iti va sosi la usa un colet continand o suta de articole de imbracaminte.

Numai transportul din China pana aici costa cel putin 20 usd/articol.