| frumusyka14 a întrebat:

As vrea si eu sa imi cumpar cateva produse de mechiaj si as vrea sa stiu cam cat ar costa acestea. Mentionez ca nu vreau sa cumpar niste produse profesionale sau ceva de genul asta. Ele ar fi: fond de ten pudra (si apropo ce numar imi sugerati sa folosesc, am tenul deschis ), luciu de buze, rimel, creion de ochi, fard de ochi, tus ( nu stiu daca sa fie lichid sau gel asa ca poate ma ajutati cu niste sfaturi ), pensula pentru fond de ten, pensula pentru fardul de ochi. Cam atat. Va rog sa imi spuneti cam cat credeti ca, costa acestea si va multumesc anticipat. P.s dau funda! Pup:-)

Răspuns Câştigător
| sadhappyevilgood a răspuns:

Buna!
Fond de ten: cel pudra e pentru tenul gras, cel lichid pentru tenul uscat, si poate costa de la 10-15 lei pana la cateva sute de lei, depinde de marca. Poti sa testezi fondul de ten inainte sa il cumperi, deci nu te stresa
Luciul de buze costa cel putin 10 lei, daca vrei sa fie cat de cat ok, rimelul, poate mai mult, 15 lei minim, creionul de ochi costa tot cam 10 lei in medie, desi, sincer, eu am gasit unul la 2 lei si nu ma mai despart de el, e muuuult mai ok decat alte creioane de ochi cu preturi de 20-30 de lei, poate e doar norocul meu laughing. Tusul gel e mai ok pentru o incepatoare si costa tot cam 15-20 de lei. Pensulele sunt destul de scumpe daca sunt din par natural, ajung undeva la 40-50 de lei cele de calitate. Daca vrei cv mai ieftin, costa in jur de 10-15 lei.
In concluzie, nu e vorba doar de bani, calitatea nu inseamna neaparat munti de bani. Daca esti la inceput, poti incepe cu ceva mai putin costisitor, pana iti intri in mana. Mai apoi poti experimenta cu ce iti vrea sufletelul. Bafta maxima! kiss

4 răspunsuri:
| Stefany02 a răspuns:

Aici sunt si ieftine si frumoase daca te intereseaza. Sper sa ti se para bun dupe preferintele tale
http://www.produsecosmetice.ro/truse_machiaj_profesional-c64.html
Funda?

| Ariana268 a răspuns:

Nu ştie nimeni cât costă..preţurile diferă de la un magazin la altul..depinde,de unde le cumperi şi de calitate.

| Cigarette69 a răspuns:

Pai depinde de calitatea lor. Nu toate care sunt scumpe sunt si foarte bine.
-Fond de ten: eu am culoarea tenului deschisa, si folosesc cea mai deschisa nuanta.
-luciu de buze, rimel, creion de ochi, fard de ochi, pensula pentru fond de ten si pensula pentru fardul de ochi ti le recomand pe cele de la: Avon, Oriflame, Essence, Elf, etc.
-tus- mie mi se pare cel mai bun cel lichid, dar si gel e OK. (Oriflame)
Sper ca te-am ajutat.winking

| CristeAndreea a răspuns:

Nu ştie nimeni cât costă..preţurile diferă de la un magazin la altul..depinde,de unde le cumperi şi de calitate.