| ioanacrys a întrebat:

Buna!
Care ati mai cumparat de pe site-ul "www.okazii.ro"?
As vrea sa cumpar trusa de machiaj paleta 120 de culori.
Se merita sa cumperi sau vanzatorii "trag teapa"?
Merci!:*

9 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu am cumparat de cateva ori de pe okazii si a fost totul ok.
am si vadut si nu au fost probleme, acum depinde de cum te intelegi cu omul si peste ce gen de persoane dai.

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Uitate la calificativele vanzatorului.
daca are mai multe pozitive este OK daca are negative te sfatuiesc sa nu cumperi de la el
Bafta!

| mariusciocan a răspuns:

E ok site-ul. dar sa cumperi din orasul tau. adica sa te intalnesti personal cu vanzatorul. sau daca vrei sa folosesti un curier rapid alege optiunea cu ramburs. eu am trimis pe incredere la mama dracu in capatul celalalt al Romaniei...si am luat teapa.

Insa am adresa tipului si numele, cand voi avea timp ii fac o vizita happy. Site-ul e ok. Uita-te si la calificativele vanzatorului, ce spun ceilalti despre tranzactiile facute cu el si cam asa iti dai seama de el. Numa bine'

| mhmaddie a răspuns:

Depinde de vanzator. Eu am achizitionat cateva cosmetice de pe okazii de la vanzatori diferiti si nu au fost probleme. Sper sa nu fie nici de acum inainte. Pentru a-ti da seama daca vanzatorul este de incredere, intra pe pagina lui de pe okazii si vezi la calificative si pareri. (p. s. daca iti iei trusa sa imi zici si mie cum e pentru. ca si eu planuiesc sa mi-o achizitionez anul asta big grin)

| Crs a răspuns:

Si eu am cumparat niste cosmetice de pe site si nu am avut probleme. uita-te la calificativele vanzatorului sa iti faci o idee. daca are majoritatea calificative pozitive nu cred ca vei lua teapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deasemenea, uite-te cine i-au dat calificativele pozitive. Este posibil ca prieteni de-ai lui sau chiar el, de pe alte conturi sa si le fi dat. Mai ales NU TRIMITE BANII IN AVANS. Cere informatii cat mai detaliate inainte de a comanda/licita. Daca trimite ramburs, deschide coletul de fata cu cineva, ca sa ai martori daca ti-a trimis niste cartofi, de ex., eventual chiar la posta! Daca ceva nu e in regula, anunta politia imediat ca sa blocheze banii si sa il prinda pe cel care a trimis coletul. Cea mai buna solutie este sa iti trimita prin posta rapida/curier, cu posibilitatea de a verifica continutul coletului INAINTE DE A PLATI RAMBURS.

| BubuAlexandra a răspuns:

Trsa 120 culori, cu transport gratut, nemultumitului i se dau banii inapoi:P http://www.facebook.com/....../photo.php

| lorredanna a răspuns:

Ti o recomand, o am si eu, merita toti banii