| cosminboy12 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iphone 5 la mana a doua de pe olx si vreau sa stiu cum sa imi vina coletu si sa nu aiba carpe sa imi dea teapa help funda

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu poti sti niciodata la second hand...
1.Ai grija sa nu fie blocat in icloud...
2. Vezi chiar sa verifici coletu la verificare
3. chiar daca telefonul arata bine si functioneaza pe moment tu il iei dar poate ascunde defecte, cum a patit un coleg de-al meu cu un note 2 care avea ecranul cu pixeli usor arsi si nu se vedea decat pe alb.

| DoriB20 a răspuns:

Odata ce te-ai hotarat ce cumperi,cere Livrare cu verificare vanzatorului. Daca el este de acord, atunci cand coletul soseste vei putea sa il deschizi, ba chiar sa pornesti telefonul sa vezi daca indeplineste conditiile promise de el. Daca nu it convine, vei putea sa il returnezi pe loc, deoarece curierul asteapta pana te decizi happy