| Deeeia a întrebat:

Cine imi da si mie niste variante de a o convinge pe mama sa imi cumpere un iphone 4... cea mai buna solutie capata

Răspuns Câştigător
| virtuallove a răspuns:

Intreaba. ti mama de ce nu este de acord sa iti cumpere unul. Spune. i ca nu are motive serioase, dar nu insista foarte mult. Ajut. o, de ex: spala vase, spala pe jos, fa curat in camera, du gunoiul, nu sta afara doar pana iti spune ea, ia note bune, ascult. o. Totusi adu vorba de iphone dar suptil, sa nu isi dea seama. Daca nu reusesti cu mama, incearca cu tata, poate el o va convinge. Arata. i mamei tale ca esti responsabila si ca poti sa ai grija de el, si ca merita banii. Probabil de asta isi face griji. Daca alte prietene de ale tale au unul, da. i exemple, poate macar asta o va convinge. Succeskiss

11 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Fa ce iti cere ea, nu tipa, i-a note bune la scoala...asculto etc...

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Aceasta dorinta iti va trece ca vin alte lucrurioh go on

| ΔH a răspuns:

Cea mai buna solutie: ia note cat mai bune la scoala, ajut-o prin casa la curatenie, daca te pricepi, si la mancare...

Nu-i baga chestii cu uite ce bun e, uite ce poate face, deoarece nu o sa o impresioneze.

@alandala
Asa, si?
Daca are fata bani, trebuie` sa-si cumpere Nokia 3310, doar pe motiv ca altii nu au bani de paine?

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Strange si uh ca-ti va banutiwinking... fa curateni prin casa... ajut-o si ascult-o happy

Apoi enumara motivele pentru care e nevoie sa ai unu love struck... ca are nu stiu ce. si ca e nu stiu cum laughing stii uhwinking

Heey la mine a mers kiss

| AnaEindragostita a răspuns:

De ce sa ti cumperi iphone si eu vruiam tot asta dar ia-ti samsung alb cu tachscreen e mult mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea... iPhone-ul nu-si merita banii. La pretul asta iti iei un telefon de 2, 3 ori mai performant. Eu astept sa apara Nokia N8 big grin dar daca vrei te poti orienta catre un SE, Samsung si in ultima instanta LGhappy.

| alandala a răspuns:

Pararea mea, eu cred ca voi ar trebui sa va ganditi ca sunt altii care nu au bani de paine... sau loc de dormit.

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Buna!
Eu asa am facut:
Ii spui ca nu mai ai nevoie de nici un telefon timp de 5 ani(vrajeala, nu-i asalaughing )si fi ma gospodina, da-te pe langa ei si spune-le ca anul asta vei lua note foarte bune la scoala!happy
Baga vrajeli!laughing
E usorhappy

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Poi... Ce poth sa iti spun. Daca are bugetul mare mama ta sigur til ea.tot ce trebuie este sa vorbesti frumos cu mama ta sa o rogi frumos si sa ii spui de ce ti'l doresti asa mult.

| DamnPrincess a răspuns:

Daca ai dori un IPhone ar trebui ca parintii sa iti recunoasca meritele.
Ar trebui sa iesi cu medii mari, sa ii ajuti la treaba, sa ii asculti.
Asta pentru a te putea lauda cand incepe scoala, daca nu mai devreme, dar probabil ca parintii au ei un motiv pentru care nu ti-l cumpara.
Sper ca raspunsul meu sa te ajute. happy

| crazyd22a a răspuns:

Arata-i ca intr-adevar chiar iti doresti acel iphone 4.
Fii o fata cuminte, nu o sacai la cap ca altfel nu ti-l va lua deloc.
Dai putin timp sa se gandeascawinking

Si arati ca chiar il meriti