| alexalx1234 a întrebat:

Daca cumpar ceva de pe AliExpress, in afara de taxa de livrare va trebui sa platesc si taxa vamala?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana la 10 Eu nu te costa nimic. De la 10 euro pna la 149 (inclusiv) platesti TVA 19%. De la 150 Eu nin sus platesti TVA si taxe vamale.
Uite aici: http://bit.ly/2C9NiFP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dacă produsul depășește 10 euro plătești o taxă echivalentă cu tva-ul, iar dacă coletul stă câteva zile prin depozitele de la poștă, plătești și o taxă de depozitare.