| XMarya78 a întrebat:

Buna dimineata! Am dat comanda pe shein si imi scrie "Shipped" si arata un avion, ce inseamna asta? Cand ar putea sa se livreze? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca pachetul a fost expediat, din China si este in traznit spre Romania.
Livrarea dureaza in mod normal 2-3 saptamani, daca in perioada asta au fost comezni mai multe, poate dura mai mult.

"Shipped" inseamna "expediat"

| XMarya78 explică (pentru Violleta2022):

Am o prietena care a comandat pe shein si i-a venit in 2 saptamani a comandat pe 5 nov

| Violleta2022 a răspuns (pentru XMarya78):

Depinde de cat de aglomerati sunt!
Uneori dureaza 2 saptamani, alteori 5-6 saptamani, cum este in perioada Craciunului, cand sunt extrem de aglomerati.
Normal dureza 2-3 saptamani, ca-i expediat din China cu cel mai ieftin mijloc de transport, fiindca tu nu platetsi nimic, iar ei aleg acest mod de transport.

Asadar rabdare, ca vine... dar asta nu-ti poate spune nimeni data, pana nu ajunge in tara.

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă că a fost expediat.
Oricum, durează vreo 1-2 săptămâni, așa că ai de așteptat

| ReddY25 a răspuns:

Ai de așteptat