| monicavlada5 a întrebat:

Salutare TPU.
Am comandat de pe Shein și toate chestiile mi-au fost împărțite în 2 pachete. Pachetul 1 trebuie sa mi-l livreze curierul și pachetul 2 este tot în "shipped" de pe 18/11/23 și eu am dat comandă de pe 16. Nu se mai mișcă și nici în tranzit nu este.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Shipped = inseamna expediat.
Nu ai ce sa urmaresti, fiindca nu ai platit transport cu curier international, iar Shein a plecat din China, cu cel mai ieftin mijloc de trasport, ajungand in Romania dupa 2-3 saptamani.
Rabdare ca va ajunge.
Daca nu ajunge dupa 3 saptamani (10 decembrie), abia atunci poti face reclamatie la Shein.

| dullcat a răspuns:

Va veni si celalalt pachet mai tarziu. Daca nu, asta e, retii sa nu mai comanzi pe viitor de la ei.

| monicavlada5 explică (pentru dullcat):

Păi și dacă cumva nu vine nu îmi returnează bani înapoi în cont. În pachetul 2 sunt 4 chestii.

| dullcat a răspuns (pentru monicavlada5):

Astepti si vezi, iar in cel mai rau scenariu iti asumi.Nu te gandi ca toate videoclipurile alea stupide cu influenceri care isi desfac comenzile sunt reale.Majoritatea asteapta la fel pentru ca toate coletele sa ajunga, deci fii sceptica in privinta a ce vezi online.

| monicavlada5 explică (pentru dullcat):

Nu ar trebui să-mi asum eu din moment ce ei se ocupa cu site-ul. Ok, am înțeles că se lucrează, dar daca este in shipped ar trebui sa fie peste câteva zile "în tranzit" iar comanda sta acolo de pe 18/11. Știu că ceea ce este online nu este și realitatea, mai ales că sunt unele chestii care nu au material bun sau altele. Dar inca mai aștept, însă daca va întârzia am sa contactez compania sau văd eu cum.

| dullcat a răspuns (pentru monicavlada5):

Ma refer ca atunci cand alegi sa comanzi de pe internet trebuie sa iti asumi si atunci cand lucrurile merg prost.

Bun, asa sa faci.