| inannalove a întrebat:

Bună dimineața! Am dat prima mea comanda pe SHEIN și dimineață când m-am trezit din greșeală fiind neatentă am confirmat comanda dar aceasta nu a ajuns. Am încercat sa iau legătura cu ei sa vad ce se întâmplă dar încă nu am primit răspuns. A mai pățit cineva, aveți idee îmi va mai veni comanda?

Răspuns Câştigător
| waj a răspuns:

Salut! Nu iti face griji deoarece acea confirmare a fost pentru obtinerea unor puncte de fidelitate in cadrul contului tau pe care le poti folosi mai tarziu la urmatoarele comenzi, iar prin urmare nu va afecta in niciun caz livrarea comenzii tale. Sper ca te-am lamurit happy

| inannalove explică (pentru waj):

Mulțumesc mult pentru lămurire unii spun că nu mai vine alții că vine și îmi era ciudă că pierd niște bani și nu mai primesc nimic. Sper să vină comanda nu rămâne decât să aștept pana ar trebui să vină.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru waj):

O tîmpenie ai raspuns, nu are nicio legatura punctele de fidelitate cu comanda, obtii puncte daca devii clientul lor asta după mai multe comenzi nu din prima.

| alexnica055 a răspuns (pentru inannalove):

Ai primit comanda pana la urma?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Confirmarea comenzii si plata ei trebuiesc facute inainte sa plece marfa, ca altfel nu pleaca nimic catre tine.
Deci ce ai facut este f bine, acum trebuie sa intri online si sa platesti comanda, fiindca comenzile internationale nu vin cu plata ramburs, ci platite online.

| inannalove explică (pentru Violleta2022):

Am plătit și am și confirmat cabd a trebuit. Eu am confirmat din greșeală cum ca am primit comanda dar în aplicație vas ca ea își continua traseul către mine deci e de bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru inannalove):

Atunci spune ca ai confirmat primirea marfii, nu comanda.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dat prima comandă si din greseala ai confirmat comanda, pai nu asa ai vrut? Cind dai o comandă pe un site confirmi comanda prin bifarea casutei adauga in coș, după ce ai finalizat comanda ei i ti trimit un email in care i ti spune ai finalizat cu succes comanda, si cit ai de plată, si din acel moment astepti sa ti trimita ei mesaj in cate zile ajunge curierul la usa ta cu comanda, ai vrut sa i ei legatura cu ei ca sa ce sa anulezi comanda? Explica ne mai clar ce ai facut ca nu intelege nimeni.

| inannalove explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am dat comanda cu intenții bune și azi dimineață abia trezita din somn fiind îmi apărea ca și cum să confirm comanda ca mi-a ajuns acasă și eu neatentă fiind am apăsat. Partea buna e că, comanda deja deja e la curier

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru inannalove):

Ok, atunci maine o sa o primesti

| waj a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ca sa fie clar, eu am dat comanda de pe site si nu am primit niciun email in legatura cu finalizarea comenzii si nu trebuie sa bifezi nicio casuta ca sa o confirmilaughing)

| inannalove explică (pentru CristiDinBucuresti):

Shein este o companie la fel ca AliExpress Wish și care or mai fi. Comanda ar trebui sa-mi vina în 2 săptămâni.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru inannalove):

Nu stiam ca site ul nu este din Romania, tu trebuie daca pui o intrebare sa ne dai toate detaliile ca nu stim asa ceva nu comand de pe site uri din Romania cu atit mai putin din strainatate deoarece sunt scumpe produsele plus taxele vamale sunt enorme, asa ca daca o sa ti vina peste 2 saptamîni trebuie sa ai bani ca nu e de gluma, iar daca refuzi coletul o sa ti faca probleme firma ca ei sunt seriosi nu ca unii dintre Români, comandă si după ce a finalizat comanda se razgîndeste ca vede ca ori numai are bani ori nu i place produsul, cu strainii nu te poti purta asa, alea sunt site-uri, care platesc si ei taxe bani multi si nu i si permit sa piarda niciun euro sau dolar. De aceea unele platforme cum sunt Ebay nu trimit in Romania, din cauza neseriosilor si țeparilor români.

| inannalove explică (pentru CristiDinBucuresti):

Plata se face doar cu cardul, romanii nu platesc taxe vamale iar ca idee sunt chiar mult mai ieftine decât în România.

| Cristina46i a răspuns:

Bună, aceeași problemă am și eu. Ti-a ajuns comanda?

| Ranea21 a răspuns:

Chiar daca cand am confirmat imi spunea ca "Sunt produse care nu au fost semnate, confirmați primirea comenzii?", dar m-am uitat dupa la statusul comenzii si era deja expediata cu ceva ore in urma, o sa imi ajunga toate produsele?

| Anonima784 a răspuns (pentru Ranea21):

Bună! Ți-au ajuns produsele?

| 054andRa450 a răspuns (pentru Ranea21):

Buna,
Ai primit comanda până la urmă?
Asa imi apare si mie, dar nu am confirmat încă.

| amdreea2772 a răspuns:

Ai mai primit comanda? Și eu am procedat la fel și acum mi e frica ca s-ar putea sa nu o primesc

| RicoTigrisor a răspuns (pentru amdreea2772):

Buna, pana la urma ai primit comanda?

| Anonima1523 a răspuns (pentru amdreea2772):

Si eu am facut la fel. Ati primit comanda?