| loredana235 a întrebat:

Bună, mi-am dat o comanda de pe shein și din greseala am apăsat cum ca am primit comanda " confirm delivery", iar azi dimineata când am dat sa verific la firma de curierat comanda ( sameday) îmi apărea ca comanda nu o fost predată de expeditor.
Pe shein comanda numai apare nici la processing doar la review.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate ai facut un cadou cuiva.

| MihaelaDart a răspuns:

Alta data sa nu mai apesi "confirm delivery", caci in cazul in care se pierde pachetul nu vei mai putea recupera nici banii cu cei de la suport. Asteapta pana la venirea lui. Oricum pachetul iti va ajunge, dar pe site-ul lor nu iti va putea indica asta. Oricum el face circa 13-14 zile sau mai putin. Ai rabdare!

| SmartASS123 a răspuns:

Pai cum sa te ajut eu cu asta? Ai confirmat livrarea cand de fapt comanda nici macar nu a ajuns la tine. Suna la firma de curierat sa vezi ce se intampla si fa o reclamatie catre Shein. Dar mai atentie data viitoare, sa nu apesi butoane fara sa te gandesti!

| loredana235 explică (pentru SmartASS123):

Din câte am înțeles or mai fost persoane în situația mea iar comanda le-o ajuns fără probleme, sper sa fie la fel și în cazul meu, dacă nu voi face ce mi-ai recomandat, mersii de răspuns.

| fantomita21 a răspuns:

Salut Loredana,
butonul ala trebuia sa il apese curierul din cate stiu,
teoretic doar ai facut o in locul lui, deci acum nu mai e obligat sa iti aduca comanda, de obicei numail curierului e in mesaje daca ai primit vreun mesaj, suna curierul, sigur ti le va livra,
seara frumoasaaaa

| loredana235 explică (pentru fantomita21):

Hei, încă nu am primit un mesaj de la curier, din câte am înțeles voi primi mesajul în ziua livrări

| Nicoollleee a răspuns:

Bună, am făcut aceeași greșeală, va mai ajuns Coletul?