| prafdestele100 a întrebat:

Bună! Exista mari diferențe între iphone 11 și 12 dpdv al performantei camerelor? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca te intereseaza sa faci poze iti cumperi aparat de fotografiat :)) normal ca is diferente, an de an aia scot alte camere, alte procesoare, deci 12 e ceva mai bun, cred.

Ca sa stii, intri la www.apple.com si bagi ce telefoane vrei tu sa le compari, spune acolo cit de cit despre fiecare.
Ma uitai acum si am vazut din specificatii ca nu-s mari diferente, is ceva chestii la video si la camera din fata, la camera ailanta is cam aceleeasi chestii.

Nu ma pricep ces alea, dar iti pot da o idee.Nu stiu cum este in RO,ma refer la magazine,daca acolo toate is puse unele linga altele si sa te lase sa le butonezi.
In America de exemplu telefoanele is pe masa,butonezi la ele cit vrei, faci poze, intri peste tot, au si net, deci ideea era ca daca ai avea acces la ce zic eu, faci acolo poza cu 11 si cu 12, faci aceiasi poza si compari, pentru ca de fapt aia te intereseaza nu? Sa vezi cum iese poza, ce poze fac fiecare.

Eu asa as face.Cind am timp ma duc si fac eu daca esti interesat,eu nu-s prea interesat, dar am linga mine un magazin Apple au toate modelele acolo la toate produsele, pe mese butoaneaza care cum vrea :))
Asa dupa specificatiile alea, eu nu stiu ce fac optiunile alea, poate ca nici tu nu stii, de aia e bun sa compari.

Asa ca pixeli si K si alte rahaturi is la fel. Intra cum am zis la apple.com si vezi si tu.

| NLS a răspuns:

Daca nu ai un monitor cu rezoluție mare (27inch, 4K), si bine calibrat,
Atunci nu, NU exista nici o diferenta intre cele doua. (exista, dar nu ai cum sa faci diferenta)

Oricat le ai compara pe un ecran mic, (sau mare,
dar cu rezoluție mica si necalibrat), nu o sa observi diferențe.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Din punct de vedere tehnic, da. Dar dacă îți pun în față 2 poze făcute cu fiecare din cele două telefoane, în mod sigur nu vei vedea diferențe.