| Ioana1999 a întrebat:

Buna fetelor! eu folosesc marca avon cand e vorba de machiaj dar vreau sa folosesc si alte marci...cum ar fi maybelline cine foloseste marca asta e buna? dati-mi si alte marci. funda

Răspuns Câştigător
| Cella a răspuns:

Eu:X:X:X: maybelline fond de ten si sunt super multumita numai de la "ei" folosesc si oriflame e super:X

6 răspunsuri:
| MACookie02 a răspuns:

Pai meybelline inca nu am incercat,insa mai stiu o gramada de alte marci gen:
-Sephora(unde intra de asemenea si Lancome,Dior,Chanel etc.)
-Avon(nu sunt cine stie ce)
-Oriflame
-M.A.C.(nu incerca mascara de acolo am auzit ca nu e buna mai de nimic)
Cele mai multe firme le gasesti la Sephora pentru ca au mai toate marcile fie ca-i vba de machiaj fie ca-i vorba de parfumuri.
Aaaa da asi mai sunt cele de la Lush,pe care le iubesccccc! Doar ca singurul produs de make-up care il au este fondul de ten in rest au produse Bath&Body gen sare de baie, sapun, sampon :X:X etc.

| dydy1 a răspuns:

Eu folosesc doar produse maybelline, foarte bune, nici nu se compara cu alte firme.Mai ales ca au o gama larga de produse, toate de calitate.

| alejinxique a răspuns:

Iti recomand Rimmel London si Lancome.

| alejinxique a răspuns:

Am uitat sa scriu ca Eugen Rimmel e cel care a creat amestecul pentru rimel ca sa ii fie util surorii lui. Apoi au facut comert cu el. De acolo vine numele, desi ar trebui sa le zicem mascara nu rimel pentru ca nu toate sunt Rimmel. Sunt putin mai scumpe decat Avon dar incomparabile. Calitatea e mult mai buna. Am incercat Sexy curves. Daca vrei gene lungi si machiaj super waterproof opteaza pentru Lancome L'extreme wp (waterproof). Eu l-am testat in Marea Adriatica si tot pe gene era. Il dai cam greu jos. Demachiantu L'oreal nu il indeparteaza, ci numa demachiantul Burjois. Am incercat in aeroport in Budapesta Turbo Lash de la Estee Lauder. Alungeste foarte tare genele pentru ca e automat. are o baterie in perie care roteste peria atata timp cat nu e inchis. Am gasit in Douglass dar era foarte uscat. Nu-ti lua L'oreal architect sau Burjois easy waterproof pentru ca lipesc genele in cheaguri. happy

| cristina_2872 a răspuns:

Oriflame,Ivona de ex. si maybelline e o marca ff buna. mama mea foloseste tot felul de produse de acolo, ex. crema anti imatranire, fond de ten, creme de corp, parfumuri si toate s-au dovedit a fi eficiente.

| sabina_8954 a răspuns:

Avon buna firma dar foloseste si oriflame mult mai sanatosbig grin